We used to get $8 for a frozen pizza out of the pizza oven for guests who came to our basement bar in West Ames after bar time. In 1995.Correct. And I would argue they are better than Jack's and pretty fairly priced at $7 or $8. It does cost money for the company we work with to make and ship and the stores price in their cut as well. We are getting around $2 per pizza to We Will. This is a local company that can't rely on the scale of one of the pizza conglomerates.
Is it a coincidence that you are posting this right as we are getting dominated by BYU‘s B team?You cheap asses are ******** about frozen pizzas. Keep that in mind.
Nope. I watch football and wrestling. I follow basketball. It’s a frozen pizza. Buy it if you want, and if you don’t then don’t. But for ***** sake it’s pizza. I eat that **** all the timeIs it a coincidence that you are posting this right as we are getting dominated by BYU‘s B team?
Bar buys in bulk and gets a discount, players help advertise that the bars are selling $2 slices that help NIL. Instant cashYou might know more about running a bar, but I imagine most bars are simply looking to maximize their margin on pizza. If they can sell a frozen pizza for $10, i'm guessing that number won't go up just because the we will pizza costs more, especially since most customers aren't going to see the logo on the pizza anyway.
Probably would take an owner that has particular interest in getting money to ISU maybe?
Jcity comment something instead of putting a dumb reaction on a comment from 2 weeks ago.20 cents from that pizza will go to your favorite high school kid
Ive never been to a bar that sells pizza by the slice, let alone frozen pizza by the slice.Bar buys in bulk and gets a discount, players help advertise that the bars are selling $2 slices that help NIL. Instant cash
The post player fund appreciates this!Just had the cheesy garlic pizza, its a must try!